Jdi na obsah Jdi na menu
 


U Nového Jičína havaroval autobus, 16 lidí je zraněno

Cesta žlutého expresu z Ostravy do Prahy skončila v příkopu u Nového Jičína.
Cesta žlutého expresu z Ostravy do Prahy skončila v příkopu u Nového Jičína.

11. dubna 2006  7:00,  aktualizováno 10:31
Nedaleko Nového Jičína havaroval v půl čtvrté ráno dálkový autobus Student Agency, který jel z Ostravy do Prahy. Šestnáct lidí je lehce zraněno. Vozidlo sjelo ze silnice. Nehoda se stala dva kilometry za Novým Jičínem ve směru na Hranice a zablokovala všechny čtyři jízdní pruhy.

Řidič autobusu vjel na vyfrézovaný kraj vozovky, autobus zřejmě dostal smyk a převrátil se do desetimetrového příkopu. Vezl asi třicet lidí. Podle dosavadních informací bylo k ošetření odvezeno šest mužů a deset žen, zraněni jsou pouze lehce. Řidič vyvázl bez zranění.

"Jednalo se převážně o mladé lidi. Šest pacientů bylo ve středním věku. Převážnou většinu z nich ošetřil personál chirurgické ambulance," řekl ČTK mluvčí nemocnice Simona Součková. Dodala, že pět lidí si narazilo hlavu, tři pacienti utrpěli pohmoždění hrudníku.

"Jeden člověk si narazil loket a další má pohmožděná záda. Lékaři také řešili zlomeninu klíční kosti, zhmožděnina úponu u klíční kosti a jeden pacient vyvázl s tržnou ránou na ruce," řekla.

"Třináct lidí už nemocnice propustila, ostatní tři podstupují další vyšetření - například rentgen nebo počítačovou tomografii," řekla MF DNES mluvčí novojičínské záchranné služby.

Svědek: Všichni byli v šoku
"Cítil jsem, jak se autobus řítí ze silnice do pole. Pak už jsem byl v šoku a uvědomil si, co se přihodilo," řekl rádiu Impuls jeden z cestujících.

"Po nehodě jsem slyšel zoufalé naříkání lidí, ale ukázalo se, že zranění byla jen lehká a lidé byli jen v šoku. Všichni byli během několika málo minut z autobusu vyproštěni," řekl další cestující.

Na místo ihned vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje z Nového Jičína, Bílovce a Ostravy-Zábřehu. Vyprošťovat přímo z autobusu ale hasiči nikoho nemuseli.

"Z Ostravy vyjel hasičský evakuační autobus, do kterého se zbývající cestující ukryli před nevlídným počasím. Později byli přepraveni do motorestu ve Starém Jičíně, kde čekali na náhradní autobus firmy Student Agency," řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Hasiči už autobus, který ležel v příkopu na boku, vyprostili. Při tom ale museli být opatrní, aby při vyprošťování vozidla nevytekla nádrž zhruba se šesti sty litry nafty.

Jeden z cestujících rádiu Impuls řekl, že škody jsou hlavně na předním skle a na interiéru autobusu. "Bylo zničené přední sklo, které zůstalo v celku, akorát se rozpůlilo. Interiér autobusu je však značně zdemolovaný."

Student Agency nabídne cestujícím odškodnění
Majitel přepravní společnosti Student Agency Radim Jančura ČTK řekl, že jde o první nehodu autobusu se zraněním cestujících, kterou zaznamenali.

"V současné době řešíme s cestujícími, zda budou chtít pokračovat v cestě do Prahy, nebo se vrátí zpět do Ostravy," řekl.

Dodal, že v následujících dnech všech třicet osloví a společnost jim nabídne finanční odškodnění.

Silnice I/48 byla kvůli zásahu hasičů a záchranářů zhruba do desáté hodiny uzavřena. Policisté odklonili dopravu po silnici II. třídy přes obec Dub.

"Policisté vyslýchají řidiče převráceného autobusu. V místě havárie probíhá rekonstrukce. Cestující měli štěstí, autobus sjel ze silnice jen tři metry za mostem přes další komunikaci," řekla Frekvenci 1 mluvčí novojičínské policie Miroslava Šálková.

Nehoda autobusu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář