Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mladík dal matce 13 ran sekyrou

Ostrava - Z vraždy své matky je obžalován jedenadvacetiletý Marek Homola z Opavy. Tragédie se odehrála loni v listopadu a její obětí se stala třiačtyřicetiletá majitelka zastavárny Ivana Homolová. „Sekerou jí zasadil zezadu do hlavy nejméně třináct ran. Tělo mrtvé matky zabalil do deky a igelitu a hodil do teplovodního kanálu před domem,“ uvedl státní zástupce Jaroslav Kandráč. Motivem byly podle obžaloby dlouhodobé spory, především o peníze. Homola, který trpí od jedenácti let epilepsií, se zčásti přiznal. Uznává, že ji zabil, avšak tvrdí, že si nic nepamatuje, protože dostal epileptický záchvat. Neurolog však vylučuje, že by mohl vraždu spáchat v záchvatu.

Impulzem k hádce byl doporučený dopis od soudu v Brně. Byla to obžaloba z krádeže. Homola totiž jedné známé ukradl sedm tisíc korun, ona na něho podala trestní oznámení. Když matka viděla obálku s modrým pruhem, chtěla vědět, co to dostal. Když jí dopis nechtěl ukázat, vytrhla mu ho a přečetla si ho. Pak se prý divně podívala a poté na něho vzala sekeru, kterou měli mezi nářadím ve skříni v předsíni.

„Sekla mne do ramene a pak sekerou ještě mávala. Bili jsme se. Pak už nic nevím. Probudil jsem se na podlaze, mamka ležela vedle mne, nedošlo mi hned, že je mrtvá. Bolela mne hlava,“ líčil před Krajským soudem v Ostravě, který se případem zabývá.

Tvrdil, že si vůbec nevšiml matčiných zranění, a to ani tehdy, když ji balil do deky a igelitu a schoval do úložného prostoru ve své válendě. Popisoval, jak umýval v bytě krev. „Taky jsem si všiml, že je krev i na zdi v předsíni. Nevěděl jsem, co s tím. Zašel jsem do obchodu pro kbelík barvy a snažil se to zamaloval. Ale krvavé šmouhy byly pořád vidět,“ líčil mladík.

Mezitím přišla jeho sestra s přítelem a kamarádkou, a tak dělal jakoby nic. Popisoval, jak seděl i ležel na posteli, ve které bylo zastlané tělo jeho matky. Později večer, když sestřin přítel odešel a ona usnula, na přikrývce odtáhl mrtvolu z bytu před dům a strčil ji do kanálu. Vzal jí také peníze a šperky.

Druhého dne oznámil manžel zavražděné, že ji pohřešuje. Marek Homola odjel za svou přítelkyní do Orlové. Tam ho po týdnu zatkla policie. Když se ho soudce zeptal, jaký měl k matce vztah, řekl, že ji měl rád. „Moc toho lituji,“ tvrdil.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář