Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tomáš Březina: Penny a sedm bílých tlapek - Nechte medvěda žít

19. 5. 2006

Tomáš Březina: Penny a sedm bílých tlapek - Nechte medvěda žít

Tento příběh vypráví o Penny, dceři zvěrolékaře. Penny má sourozence Romea a Kolumbuse. Příběh se odehrál o Velikonocích.
Jednoho dne zazvonil telefon. Volal strýc Alois, jestli by k nim Penny, Romeo a Kolumbus nechtěli přijet. Přestože strýce Aloise, tetu Gundulu a sestřenici Inge neměli rádi, Penny souhlasila. Když vše obeznámila u večeře, nikdo nebyl nadšený, kromě Kolumbuse a Elvise, který byl Pennin Přítel. Ale před pár dny se spolu nepohodly a Penny byla moc nešťastná, proto byla ráda, že může odjet. Elvis s Kolumbusem se rozhodli, že Penny, Romeo, Mily a Robin pojedou napřed.
Ještě po večeři sbalili věci a odjeli. Když dorazili a strýc Alois uviděl Mili a Robina, moc šťastný z toho nebyl. Ještě hůř na tom byla teta Gundula, která měla naklizeno. Přišla je přivítat i sestřenice Inge. Když ji Penny a Romeo spatřili, nevycházeli z údivu, jak je Inge oblečená. Penny měla pokoj s Inge.
Brzy se dozvěděla, že zde v lesích přebývá medvěd, který ničil včelí úly, trhal ovoce a dokonce ublížil nějakému sedlákovy. Všichni se rozhodli, že ho odstřelí. Penny z toho vůbec neměla radost, měla totiž hrozně ráda zvířata. Snažila se získat různé informace ve prospěch medvěda.
Jednou při snídani si všimla novin na stole, ve kterých byl titulek ODSTŘELTE MEDVĚDA! Ted měla Penny ještě větší důvod pomoct medvědovi. V novinách dále zjistila něco o Jochemovi Paulitschovi, který byl členem ochranářské organizace. Zjistí od něj spoustu informací. S Jochenem se seznámili v obchodě tety Gunduly a strýce Aloise.
Brzy se dají spolu dohromady a spolu i s Elvisem,Kolumbem i s Romeem medvěda Béďu zachrání.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Penny

(Mončííí, 14. 12. 2006 19:02)

Celá tato řada knížek je moc hezká, našla jsem v těchto kníhách zalíbení a vžila jsem se do úpného děje..

Penny a sedm bílých tlapek

(K.G, 17. 11. 2006 12:36)

je to fakt hezká knížka.....a taky ostatní knížky o Penny....

otázka

(Jana, 9. 11. 2006 19:38)

Kdy se Tomáš Březina narodil? Moc prosí je to nutné do školy