Jdi na obsah Jdi na menu
 


Havel vysvětlil, jak to myslel s „rodinným teletníkem“

Bývalý prezident reagoval na diskuzi o jeho výroku o rodině jako teletníku
Bývalý prezident reagoval na diskuzi o jeho výroku o rodině jako teletníku

12. dubna 2006  10:31
Bývalý prezident Václav Havel reagoval pro MF DNES na polemiku, kterou vyvolalo jeho prohlášení, že Václav Klaus a lidovci si představují rodinu jako teletník. Podle něj se jedná o nedorozumění. Rozhodně prý nešlo o kritiku rodiny.

"Jde o nedorozumění, které mě velice mrzí. Nekritizoval jsem samozřejmě rodinu, kritizoval jsem její pojetí redukované na pouhou výrobnu dětí. Zdá se mi, že to devalvuje její smysl a dotýká se bezdětných. Domnívám se, že rodina má i další dimenze: citovou, přátelskou, společenskou, duchovní. Prosím, aby všichni, které jsem svými barvitými výroky o teletníku pohoršil, přijali toto mé vysvětlení," uvedl bývalý prezident.

Havel v reakci na přijetí zákona o registrovaném partnerství uvedl, že ho na celé debatě kolem toho tématu zaujala naprosto absurdní ideologie páně Kalouskovy strany a prezidenta republiky, že rodina má mít výhody, protože plodí děti, na rozdíl od homosexuálních párů.

"Opakuji, neposmíval jsem se rodině, posmíval jsem se jejímu hrubě materialistickému, biologickému a účelovému pojetí," vysvětlil nyní Havel.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář